...

Quady Segway we Wrocławiu — Snarler AT5, AT6 i AT10: parametry, ceny i wybór modelu

Opublikowano: · Autor: Redakcja DealerAuto

Segway Snarler to dziś jedna z najszerszych gam quadów dostępnych we Wrocławiu od ręki — od 499 cm³ po 999 cm³ i od 27 900 zł do 49 990 zł. Pięć wersji z naszej oferty różni się nie tylko pojemnością silnika, ale też wspomaganiem kierownicy, wyposażeniem i tym, ile realnie uciągną. Poniżej układamy je obok siebie, z liczbami z kart pojazdów i ze specyfikacji producenta.

W skrócie: Snarler AT5 L EPS (499 cm³, 39 KM) i AT6 L (570 cm³, 44 KM) to quady do rekreacji i lżejszej pracy — najtańsze wejście w markę. AT6 L EPS Limited dokłada wspomaganie i bogatsze wyposażenie. AT10 L EPS oraz AT10 WL EPS Limited (999 cm³, 97 KM) to maszyny do ciężkiej pracy: producent podaje dla nich 700 kg na zaczepie i 270 kg ładowności. Wszystkie mają automatyczną przekładnię bezstopniową CVT.

Gama Segway Snarler w salonie we Wrocławiu

W ofercie stoi pięć wersji. Dane pochodzą z kart pojazdów — pojemność, moc i cena są takie, jak w dokumentach konkretnej sztuki, a nie uśrednione dla modelu.

ModelPojemnośćMocRocznikCena
Snarler AT5 L EPS499 cm³39 KM202627 990 zł
Snarler AT6 L570 cm³44 KM202527 900 zł
Snarler AT6 L EPS Limited570 cm³44 KM202634 900 zł
Snarler AT10 L EPS999 cm³97 KM202643 990 zł
Snarler AT10 WL EPS Limited999 cm³97 KM202649 990 zł

Pełny listing marki z aktualną dostępnością znajdziesz na stronie quadów Segway, a całą ofertę jednośladów i czterokołowców — w dziale motocykle i quady.

AT5, AT6 czy AT10 — co naprawdę je różni

Różnica między AT5 a AT6 jest mniejsza, niż sugerują nazwy: 499 kontra 570 cm³ i 39 kontra 44 KM. To dwa quady z tej samej półki użytkowej — do jazdy rekreacyjnej, po działce, po lesie, do lekkiej pracy przy domu i wokół gospodarstwa. Wybór między nimi sprowadza się zwykle do tego, która sztuka jest akurat dostępna i w jakiej wersji wyposażenia.

Przeskok zaczyna się przy AT10. To już inna konstrukcja: według specyfikacji producenta jest to silnik 999 cm³ w układzie rzędowym dwucylindrowym DOHC, 97 KM i 92 N·m, z automatyczną przekładnią bezstopniową CVT, zawieszeniem na podwójnych wahaczach poprzecznych o skoku 185 mm z przodu i 210 mm z tyłu oraz 23-litrowym zbiornikiem paliwa. Dwa cylindry zamiast jednego to przede wszystkim inna kultura pracy przy dłuższej jeździe i wyraźnie większy zapas momentu pod obciążeniem.

Co oznacza EPS i „Limited” w nazwie

EPS to elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. Na quadzie o masie kilkuset kilogramów, z napędem na cztery koła i szerokimi oponami terenowymi, wspomaganie przestaje być gadżetem — to różnica między godziną pracy na polu a godziną walki z kierownicą. W naszej gamie wspomaganie ma cztery z pięciu wersji; jedyny egzemplarz bez EPS to AT6 L z rocznika 2025, i to on jest zarazem najtańszym wejściem w markę (27 900 zł). Oznaczenie „Limited” odnosi się do bogatszej wersji wyposażenia — jej zakres dla konkretnej sztuki pokazujemy na karcie pojazdu i w salonie.

Ile uciągnie Segway Snarler

To pytanie, które decyduje o zakupie częściej niż moc. Producent podaje dla AT10 zaczep o dopuszczalnym uciągu 700 kg (1543 funty) i ładowność 270 kg (594 funty), przy czym bagażnik przedni i tylny przenoszą po 100 kg.

Dla mniejszego Snarlera 570 cm³ wygląda to inaczej. W teście brytyjskiego „Farmers Weekly” podano uciąg 300 kg oraz nośność bagażników 40 kg z przodu i 80 kg z tyłu, a autor testu nazwał limit 300 kg rozczarowującym na tle maszyn konkurencji. Ta sama publikacja opisuje układ napędowy jako dwuzakresową przekładnię pasową z dołączanym napędem 4×4 i blokadą przedniego mechanizmu różnicowego.

Praktyczny wniosek: jeżeli quad ma ciągnąć przyczepkę z drewnem, opryskiwacz albo kosiarkę bijakową, różnica 300 kg kontra 700 kg jest ważniejsza niż różnica 44 kontra 97 KM. Jeżeli pojazd ma służyć do rekreacji i dojazdu w teren — AT5 lub AT6 wystarczą, a zaoszczędzone 16–22 tys. zł zostaje w kieszeni.

Który model do czego

  1. Rekreacja, działka, las, pierwszy quad w życiu — AT5 L EPS albo AT6 L. Lżejsze, tańsze w ubezpieczeniu i w ogumieniu, mniej straszne dla kogoś, kto dopiero uczy się pracy ciałem na quadzie. Jeśli to Twój pierwszy pojazd tego typu, zajrzyj wcześniej do naszego przewodnika po wyborze quada.
  2. Codzienna praca w gospodarstwie, przyczepka, osprzęt — AT10 L EPS. Uciąg 700 kg i ładowność 270 kg to inna liga zastosowań niż w modelach 500–570 cm³.
  3. Jazda we dwoje i dłuższe trasy — AT10 WL EPS Limited, najbogatsza wersja w gamie. Dwa cylindry i 23-litrowy bak robią różnicę tam, gdzie liczy się zasięg i komfort, a nie tylko siła.

Homologacja, rejestracja i prawo jazdy

O tym, czy danym quadem wolno wjechać na drogę publiczną i jakie prawo jazdy jest potrzebne, decyduje kategoria homologacyjna wpisana w dokumentach konkretnego egzemplarza — nie wygląd pojazdu ani jego moc. Rozpisaliśmy to osobno: formalności krok po kroku opisuje artykuł quad we Wrocławiu — homologacja, rejestracja, prawo jazdy, a różnice między quadem a pojazdem typu side-by-side — porównanie quada i buggy. Dokumenty homologacyjne konkretnej sztuki pokazujemy przed zakupem w salonie.

Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz sprawdzić quada w praktyce — część maszyn jest dostępna w naszej wypożyczalni.

RD

Redakcja DealerAuto

Zespół redakcyjny salonu DEALERAUTO we Wrocławiu. Opisujemy parametry pojazdów na podstawie kart z naszej oferty i specyfikacji producentów. Publikacja: 1 listopada 2026.

Źródła

  1. Segway Powersports — oficjalna specyfikacja modelu Snarler AT10 (silnik 999 cm³ DOHC, 97 KM, 92 N·m, CVT, uciąg 700 kg, ładowność 270 kg, bak 23 l, zawieszenie 185/210 mm) — powersports.segway.com
  2. Oliver Mark, „First drive: Segway Powersports launches 570cc Snarler ATV”, Farmers Weekly, 1 czerwca 2021 (570 cm³, 44 KM, 48 N·m, uciąg 300 kg, bagażniki 40/80 kg) — fwi.co.uk
  3. Karty pojazdów Segway w ofercie DEALERAUTO — pojemność, moc, rocznik i ceny pięciu wersji Snarlera — dealerauto.com.pl

Chcesz zobaczyć te quady na żywo? Maszyny stoją we Wrocławiu — umów się na oglądanie i jazdę próbną, a dobierzemy model do tego, do czego quad ma realnie służyć.

Sprawdź w ofercie DealerAuto

Salon DealerAuto, ul. Łagiewnicka 13, Wrocław — umów jazdę próbną lub prezentację.

Najczęściej zadawane pytania

W ofercie DEALERAUTO ceny pięciu wersji Snarlera zaczynają się od 27 900 zł za model AT6 L (570 cm³, 44 KM, rocznik 2025) i sięgają 49 990 zł za najbogatszy AT10 WL EPS Limited (999 cm³, 97 KM). Pomiędzy nimi są AT5 L EPS za 27 990 zł, AT6 L EPS Limited za 34 900 zł i AT10 L EPS za 43 990 zł.

Producent podaje dla modelu AT10 uciąg 700 kg i ładowność 270 kg, a bagażniki przedni i tylny przenoszą po 100 kg. Dla mniejszego Snarlera 570 cm³ test Farmers Weekly podaje uciąg 300 kg oraz nośność bagażników 40 kg z przodu i 80 kg z tyłu.

AT6 ma silnik jednocylindrowy 570 cm³ o mocy 44 KM, a AT10 — dwucylindrowy rzędowy 999 cm³ DOHC o mocy 97 KM i momencie 92 N·m. Różnica dotyczy nie tylko osiągów: AT10 ma wyraźnie wyższy dopuszczalny uciąg i ładowność, więc nadaje się do pracy z przyczepą i osprzętem.

EPS to elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. Przy quadzie z napędem na cztery koła i szerokimi oponami terenowymi wspomaganie realnie zmniejsza zmęczenie podczas dłuższej pracy. W naszej gamie wspomaganie mają cztery z pięciu wersji.

Do pracy z przyczepką i osprzętem najlepiej sprawdzi się AT10 L EPS — uciąg 700 kg i ładowność 270 kg to inny zakres zastosowań niż w modelach 500–570 cm³. Do rekreacji, jazdy po działce i lekkich prac wystarczą AT5 L EPS lub AT6 L.

Decyduje o tym kategoria homologacyjna wpisana w dokumentach konkretnego egzemplarza, a nie moc czy wygląd pojazdu. Dokumenty homologacyjne pokazujemy przed zakupem w salonie, a formalności rejestracyjne opisujemy w osobnym poradniku o homologacji i rejestracji quada we Wrocławiu.

Segway Snarler AT10 L EPS — quad, oferta salonu DealerAuto Wrocław
×

    Poznaj nasze modele w czasie jazdy testowej.

    Chcesz sprawdzić, jak dany samochód sprawdza się w codziennej jeździe? Wypełnij formularz, wybierz interesujący Cię model i dogodny termin. Skontaktujemy się, aby potwierdzić szczegóły i przygotować auto do jazdy próbnej.

    Jaki model Cię interesuje?

    Podaj swoje dane kontaktowe


    Preferowany termin jazdy próbnej (opcjonalnie)

    Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
    Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.